برگزاری مراسم عروسی در فضای باز

برگزاری مراسم عروسی در فضای باز

برگزاری عروسی در فضای باز بهترین انتخاب است به خصوص در فصل بهار و تابستان مهمانی شما را چندین برابر زیبا می کند و هوا هم برای برگزاری مراسم بسیار مناسب است

ورودی باغ عروسی و حسی که در لحظه ورود به شما دست می دهد ، جایگاه ماشین عروس ، افراد لازم جهت تامین امنیت مراسم ، پارکینگ و نزدیکی آن به سالن و باغ ، اتاق عقد (در صورتی که عقد و عروسی در یک روز می باشند) ، نورپردازی باغ ، جایگاه گروه موزیک و میهمانان ، آسانسور (در صورت نیاز) محل بازی کودکان ، استخر در راستای زیباتر شدن محفل شما ، سفره خانه و کافی شاپ مجزا و ... همه از مواردی هستند که باید در انتخاب باغ و سالن عروسی یا تالار عروسی به آن دقت کرد تا همه چیز طبق خواسته ما پیش برود.
عروسیتان در باغ و در فضای آزاد برگزار شود، باید توجه کنید که محیط باغ به چه صورت است مثلا آیا سیستم های گرمایشی و سرمایشی در آن وجود دارد و یا آیا باغ دارای فضای سرپوشیده ی جداگانه هست ؟ معمولا برای عروسی های تابستان، باغ ها طرفداربیشتری دارند. البته هستند عروس و داماد هایی که دوست دارند در برگ ریزان پاییزی و یا وقتی که زمین و زمان سفیدپوش شده است مراسم عروسی شان را در فضای باز برگزار کنند.
اگر تابستان است و هوا گرم است حتماً نوشیدنی خنک به همراه یخ برای آنها تدارک ببینید. اگر هوا بی اندازه گرم است حتماً از وسایل خنک کننده به تعداد کافی در محل استفاده کنید. مهمانان خود را رها نکنید. از نوشیدنی ها خنک مثل لیموناد، نعنا، یخ، دمنوش های گیاهی خنک و کوکتل میوه در تمام مدت مراسم استفاده کنید و مطمئن شوید که مقدار کافی آب نوشیدنی خنک تهیه کرده اید.از ژنراتور برق برای مواقع اضطراری غافل نشوید (این نکته خیلی مهم است).
از اسپری و وسایل خنک کننده برای دور کردن حشرات استفاده کنید
دکور مراسم خود را طوری طراحی کنید تا در تمام طول مراسم و هنگامیکه مراسم عقد برپا می شود آفتاب در صورت مهمانان نباشد بلکه ترجیحاً مهمانان پشت به آفتاب باشند.
اگر تابش افتاب زیاد است برای مهمان ها ی خود سایه بام تهیه کنید
میزان صدا در نظر داشته باشید که همه جا ها صدای موزیک و صحبت کردن شما برسد
حواستان به هوا باشد دمای روز و وزش باد را در نظر بگیرید
به ارایشگرتان بگویید که مراسم شما در فضای باز بر گذار می شود ارایش تان را طوری انجام دهد که با وزش باد مدل موهایتان خراب نشود
از باغبان تالار بخواهید برای مراسم عروسیتان گل هایی زیبا مثل گل رز و خوش بو بکارد
مکانی را برای بازی بچه ها در نظر بگیرید
هنگام صرف غذا از کارکنان بخواهید که میز شام را در مکانی بچیند که دور از گرد وغبار و حشرات موزی باشند
اگر هوا گرم است سعی کنید که سریع کیک عروسی خود را ببرید زیرا طولانی کردن مراسم رقص چا قو باعث اب شدن کیک شما می شود.
وسعت تالار یا باغ محل برگزاری جشن عروسی شما ارتباط مستقیم با تعداد مهمانان شما دارد. اگر تعداد مهمانان شما کم هستند، سالن بزرگ و وسیع برای برگزاری عروسی شما مناسب نیست چرا که مهمانان شما در آن پراکنده می شوند و عروسی شما خلوت و سرد به نظر می رسد. بنابراین در صورتی که تعداد مهمانان شما کم هستند ، یک سالن کوچکتر را برای پذیرایی در نظر بگیرید.
و در اخر همه مسائل امنیتی یک باغ را در نظر بگیرد و این را در نظر بگیرید که در شرایط اضطراری مدیریت باغ توانایی حل مشکلات رادارد یا نه