به يادماندني کردن مراسم عروسي

به يادماندني کردن مراسم عروسي

هر مراسم سالگردی ارزش آن را دارد که به طرزی به یاد ماندنی جشن گرفته شود. مهم این است که این روز ارج نهاده شود و در خاطر بماند نه این که هزینه های سنگین پرداخت شود. وقتی هر سال به گونه ای سالگرد عروسی تان را گرامی بدارید در واقع همراهی، همدلی و یگانگی تان را تجدید کرده اید.

در ورودی مراسم داستان عشق‌تان را بنویسید.
این پیشنهادات به شما کمک می کند تا جشن سالگرد عروسی تان برای هر دوی شما به یاد ماندنی شود. شما می توانید با استفاده از خلاقیت و روال زندگی خود موضوعات دیگری را هم در این مراسم بگنجانید:
قبل ازمراسم تخته ای درست کنید که بتوان روی آن با ماژیک یا خودکار نوشت و در روز عروسی آن را در جایی مناسب قرار دهید تا مهمان ها بتوانند روی آن برای شما یادگاری نویسند، این کار مراسم را برای شما به یاد ماندنی تر می کند و می توانید این تخته های زیبا را در گوشه ای از خانه تان نصب کنید تا همواره به یاد مراسم روز عروسی تان باشید.
ورود شکوه مندانه عروس و داماد به فضای برگزاری مراسم است، بهتر است تا ورودی فضا با تزیین زیبا آراسته شود، برای این کار می توانید از پرده های حریر سفید رنگ استفاده کنید
برای اینکه میز عروس و داماد واقعا به چشم بیاید و کاملا از باقی اثاثیه سالن متفاوت باشد، این میز را به تنهایی جلوی محل نشستن عروس و داماد بگذارید. این میز می‌تواند جلوی میزهایی که قرار است مهمانان روی آن‌ها بشینند قرار داده شود. روی میز عکس بگذارید. روی میز عروس و داماد قاب‌هایی با عکس خودشان بگذارید یا مجموعه‌ای از عکس‌هایشان را کلاژ کرده و روی یک سه‌پایه نزدیک میزشان بگذارید. عکس‌ها را از زمان طفولیت عروس و داماد، پس از آشناییشان و دوران نامزدی انتخاب کنید.
صندلی عروس و داماد را متفاوت کنید. راهی پیدا کنید که صندلی‌های عروس و داماد را از صندلی مهمانان مجزا کند. روی پشتی صندلی‌های عروس و داماد دستمال‌‌های سوزن‌دوزی شده بیندازید. روی میز پارچه‌های رنگی بیندازید و یا از صندلی‌های فانتزی استفاده کنید.
اکسسوری‌های ویژه استفاده کنید. برای اینکه میز عروس و داماد واقعا چشمگیر شود، بالای میز پر از گل‌تان یک تاق نصرت بگذارید، و یا میز را داخل یک آلاچیق قرار دهید.
میزهای پذیرایی باید تزیینی خاص و ویژه داشته باشند، برای مراسم عروسی بهتر از ترکیب رنگ های لوکس استفاده کنید تا مراسم شما جلوه ای مجلل داشته باشد. برای این کار بهتر است از ترکیب رنگ های سفید و طلایی استفاده کنید. همنشینی این دو رنگ درخشش و زیبایی فریبنده ای را به مراسم شما می بخشد. ترکیب رنگ های سفید و صورتی ملایم هم همین در جذاب و گیرا است.
گل ها همیشه باعث لطافت و طراوت هر چه بیشتر محیط اطراف خود می شوند و قطعا یکی از بهترین گزینه ها برای میزهای پذیرایی در عروسی ها هستند، وجود گل های رنگارنگ و هماهنگ با دکوراسیون محیط می تواند جذابیت بیشتری را ایجاد کندد، گل ها را در گلدان های کریستالی بگذارید تا درخشش و خیره کنندگی بیشتری در اثر انعکاس نور داشته باشند، حتی می توانید تک شاخه هایی از گل های مورد نظرتان را در از سقف با نخ های رنگی یا نخ های نامرئی آویزان کنید و آویزهایی به لطافت گلها داشته باشید و مهمانان تان را تحت تاثیر قرار دهید.
دکوری های زیبا! گلدان های استوانه ای شیشه ای کوچک را پر از آب کنید و گل ها را درون آن غوطه ور نمایید.
روز عروسیتان با شیرینی هایی که شبیه به عروس و داماد تزیین شده اند از مهمان ها پذیرایی کنید، حتما آن ها را شگفت زده خواهید کرد، شما میتوانید خلاقیت را در گوشه گوشه مراسم خود به کار بگیرید.
بادکنک های مسحور کننده! به پایین بادکنک ها اکلیل طلایی بچسبانید. و آن ها را از پشت صندلی ها آویزان کنید. یا آن ها را با هلیوم پر کنید و بگذارید در سالن معلق بمانند.
لامپ های ریسه ای را مانند پرده آویزان کنید تا سالن عروسی تان جادویی شود.
به جای فقط یک کیک، کیک های کوچک و قشنگ سفارش دهید و اجازه دهید مهمانان‌تان از میان آنها انتخاب نمایند.
یک کیک ساده انتخاب کنید که با رنگ‌های سالن و دسته گل تان هماهنگ باشد.
یک مکان زیبا و ساده برای مراسم عروسی انتخاب کنید.
عکس های نامزدی تان را به شکل یک کتاب در بیاورید و از مهمانان بخواهید آن را امضا کنند.
اگر از رنگ های کلاسیک خوشتان نمی آید، در مراسم عروسی از رنگ های براق مورد علاقه تان استفاده کنید.
اگر در پاییز مراسم می گیرید، حتما با برگ‌های پاییزی عکس بگیرید.
اگر مراسم‌تان تابستانی است، یک دستگاه بستنی ساز اجاره کنید تا مهمانان‌تان خنک شوند
یک صندوق پست تدارک ببینید و از مهمانان بخواهید برای تان توصیه های زندگی مشترک بنویسند.
یک دوربین عکاسی فوری بگیرید و از مهمانان بخواهید از خودشان عکس بگیرند و زیر عکس‌های‌شان یادگاری بنویسند.
هنگام دعوت، از مهمانان بپرسید چه آهنگی دوست دارند تا روز عروسی پخش کنید.
درون شیشه های سس شمع بگذارید و راهروی سالن را با آن‌ها تزئین کنید.
به میهمانان تان بالن آرزو بدهید تا بعد از مراسم آن ها را هوا کنند و منظره ی زیبایی خلق کنند.
از فیلم بردار بخواهید که از تک تک مهمانان فیلم بگیرد و از آنها بخواهد که یک جمله برای عروس و داماد بگویند.
به زوجی که بیشترین مدت از ازدواجشان می‌گذرد نیز اهمیت بدهید و در مراسم آنها را معرفی کنید
یا به هر کدام از مهمانان مقداری بذر بدهید تا آنها بکارند و رشد عشق‌تان را تماشا کنند.
استفاده از فشفشه و مانند این ها بسیار محبوب شده است و زوج های بسیاری تصمیم میگیرند که این ایده نو را در مراسم خود اجرا کنند. ولی قبل از هرچیز بهتر است تا نکاتی را در این مورد در نظر بگیرید که به زیبا کردن مراسم شما کمک بسیاری میکند:
اول از همه بهتر است به مکانی که عروسیتان را در آن برگزار میکنید توجه کنید که آیا مناسب آتش بازی هست یا نه. مکان های کوچک یا مکان های باغ و جنگل مانند احتمال ریسک بالایی برای آتش گرفتن دارند. شما بیشتر به یک حیاط بزرگ و مکان های چمن دار احتیاج دارید.
داشتن فشفشه برای عروسی هم حرکت بسیار شیرینیست هم در عکس ها و ثبت خاطرات بسیار زیباست. پس به خاطر بسپارید که اگر این برنامه را در نظر دارید از قبل به عکاس خود اطلاع بدهید تا آماده باشد.در هنگام عکاسی از این صحنه زیاد عجله نکنید تا عکاس شما بتواند لحظات را به زیبایی ثبت کنید.