نکاتي که در انتخاب تالار عروسي خود توجه کنيم

نکاتي که در انتخاب تالار عروسي خود توجه کنيم

1.اگر در فصل تابستان یا زمستان ازدواج می کنید به سیستم گرمایش و سرمایش مکان عروسی تان باید توجه کنید.
2.با توجه به ظرفيت تالار مهمانان خود دعوت کنيد گاهی اوقات پیش می آید که ظرفیت یک خانه ، سالن و ... دویست نفر است ولی عروس و داماد سیصد نفر را دعوت کرده اند که این واقعا برای میهمانان سخت خواهد بود .
3.مکاني را در نظر بگيريد که پارکينگ مخصوص مهمانانداشته باشد
4.مکاني که انتخاب مي کنيد در تمیزی و بهداشت سرویس غذا خوری ، رومیزی ها ، راحت بودن صندلی ها ، سرویس های بهداشتی ، رختکن و حتي کف سالن توجه کنید .
4. منوی غذايي را انتخاب کنید باید توجه داشته باشید که برای تعداد زیادی از اشخاص که سنین متفاوت و هم چنین طبع های گوناگون دارند غذا سفارش دهید . سعی کنید بیش تر از غذاهای مرسوم مثل انواع کباب استفاده کنید که معمولا با اکثر مزاج ها سازگاری دارد.
5.اگر در فصل گرما ازدواج می کنید برای پذیرایی از میهمانان تان در چند طعم متفاوت آبمیوه سفارش دهید تا جواب گوی سلیقه های متفاوت میهمانان باشید. اگر هم جشن عروسی تان در فصل سرماست ، شیرکاکائوی داغ ، چای یا نسکافه بهترین انتخاب هستند.
6.موقعیت و دسترسی شهری تالار محل برگزاری جشن عروسی شما می بایست از نظر موقعیت جغرافیایی و دسترسی شهری ، وضعیت مناسبی داشته باشد. شاید مهمترین موضوع در انتخاب تالار عروسی همین باشد. باعث کلافه شدن و خستگی مهمانان شما خواهد شد. از طرفی سعی کنید تالار یا باغ محل برگزاری عروسی را در نزدیکی آرایشگاه عروس و آتلیه عکاسی خود انتخاب کنید چرا که خود شما هم می بایست این مسیر را طی کنید و چنانچه این اماکن دور از هم باشند ، دیر در جشن خود حاضر خواهید شد. هیچ چیز بد تر از این نیست که عروس و داماد موقع شام به جشن خود برسند.
6.سقف سالن یا تالار پذیرایی باید بلند باشد . سالن های با سقف کوتاه دلگیر هستند و مهمانان احساس خفگی خواهند کرد.
7.روز قبل از مراسم ، به تالار یا باغ عروسی خود سر بزنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز مرتب است. تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها ، تعداد صندلی ها ، نور پردازی ، تزئینات و خلاصه همه چیز را بررسی کنید.
8.محلی امن و مستقل را انتخاب کنیدتوجه داشته باشید که فضای باغ اگر خارج از شهر است باید امنیت کافی داشته باشد در غیر این صورت ممکن است در راه رسیدن به باغ یا در طول جشن مشکلاتی برای شما و مهمان‌ها پیش بیاید. بهتر است از انتخاب باغ‌هایی که در کوره‌ راه هستند خودداری کنید. فضای باغ باید با دیوار مناسب از اطراف آن جدا شده باشد تا دیگران به مجلس شما دید یا دسترسی نداشته باشند. مثلا اگر عروسی را در پارکینگ می‌گیرید مراقب باشید ساکنین طبقه بالا از طریق آسانسور وارد جشن شما نشوند. اگر فضای به خصوصی را دوست دارید مثلا فضای مذهبی بهتر است از انتخاب تالار ها و باغ‌هایی که در فضایی مشترک چند سالن دارند بپرهیزید.
9.اگر مراسم عقد شما بعد از ظهر است بهتر است اتاق عقد پنجره کافی برای ورود نور داشته باشد تا عکس‌های‌تان بهتر شوند اما اگر اتاق پنجره ندارد از نورپردازی کافی آن مطمئن شوید در غیراین صورت مهمان‌های شما بعد از یکی دو ساعت ماندن در یک اتاق تاریک و پر ازدحام دلگیر می‌شوند. اگر تالار یا باغ تزیینات از قبل طراحی شده‌ای دارد حتما به نور سردر، راهروی ورودی، نورپردازی سالن، نورپردازی جایگاه عروس وداماد، میز شام، روشنایی
10.ساعت تحویل و دریافت سالن را بپرسید
بسیاری از سالن‌ها جشن را تا ساعت 22:30 و برخی تا ساعت 12:00 بامداد برگزار می‌کنند و در این ساعت باید تخلیه سالن صورت بگیرد اما برخی باغ‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا پاسی از بامداد جشن خود را ادامه دهید. گاهی قرارداد را تا 12 شب می‌بندند اما تالار موسیقی را ساعت 10 و نیم قطع می‌کنند و می‌گویند از حالا به بعد زمان نظافت است و جشن تعطیل است!
10. چک کردن موسیقی از مدیر سالن در مورد سیستم صوتی و افکت های نورپردازی و هماهنگی نور و صدا به صورت اتوماتیک پرس و جو کنید .
11.کیفیت کترینگ و تهیه شام عروسی مهم است به آشپزخانه شان بروید و غذا را در همان جا تست نمایید.مهمترین قسمت تشریفات عروسی شماست. کیفیت غذا می بایست.مناسب باشد و در کنار آن دسر و نوشیدنی های مناسب نیز مهم هستند. اگر کمی از گوشه و کنار منوی غذا و مخلفات آن برای صرفه جویی در هزینه ها ، بزنید اشکالی ندارد در عوض می توانید مطمئن باشید که غذای اصلی از کیفیت مناسبی برخوردار است. اگر مشکل بودجه دارید ، قویا توصیه می کنم که مهمان کمتری دعوت کنید اما از کیفیت شام کم نکنید. امروزه دعوت کردن کلیه قوم و خویش ها و دوستان دور ، مرسوم نیست. بهتراست از دعوت کردن برخی از مهمانان به مراسم عروسی خود صرف نظر کنید در عوض به مهمانان کمی که دعوت کرده اید ، بهترین سرویس را ارایه دهید.
سوالات مهمي که بايد از مدير تالار بپرسيم
1- این محل در چه تاریخ‌هایی خالی است؟
2-گنجایش این فضا چقدر است؟
3-هزینه اجاره و خدمات اضافه چقدر است؟
4-نحوه پرداخت چگونه است؟ نقد است یا اقساط؟ چند درصد هزینه را بعد از برپایی جشن پرداخت می‌کنیم؟
5-آیا در اعیاد و آخرهفته هزینه‌ها افزایش می‌یابد؟
6-در صورت فسخ قرارداد باید خسارت پرداخت کرد؟
7-آیا می‌توان از تزیینات دل‌خواه استفاده کرد؟
8-آیا پارک‌بان ،خدمت‌گزار و محافظ کافی وجود دارد؟
9-آیا در پخش موسیقی محدودیتی وجود دارد؟ چه سبک موسیقی‌هایی اجازه پخش دارند؟
10-به ازای هر 100 مهمان چند خدمه وجود دارد؟
11-آیا مازاد غذاها را به ما می‌دهید؟
12-مسئولیت تمیز کردن سالن بر عهده مسئولین باغ یا تالار است یا برگزار کننده؟
13-اگر شیئی دزدیده یا گم شود تالار یا باغ مسئولتی دارد؟
14-آیا برای بچه‌ها پرستار یا محافظی هست؟
15-آیا امکان پذیرایی با قلیان وجود دارد؟